گسترش : چگونه به پول برای یک سرمایه گذار ، با در نظر گرفتن تفاوت

هنگامی که معاملات اوراق بهادار انجام میگیرد، سرمایه گذار ملزم به مواجه شدن با یک یا نوع دیگری از گسترش است. ما به شما می گویم که چه نوع گسترش هایی وجود دارد،  چگونه شما می توانید بر روی آن کسب درآمد کنید .

گسترش تفاوت بین هر ارزش مالی عددی است. اصطلاح «گسترش» از کلمه انگلیسی spread – «پراکنده شدن، پاشش» (کلمه تک ریشه ای «اسپری» را به یاد داشته باشید) می آید.

انواع اصلی گسترش

انواع مختلفی گسترش وجود دارد که یک سرمایه گذار ممکن است با آن مواجه شود:

 • گسترش عرضه و تقاضا (گسترش بین خرید و فروش)؛
 • گسترش موقعیت های تجاری دارایی؛
 • گسترش گزینه;
 •  گسترش سودآوری؛
 • دست نویس پخش شد.

اینها پدیده های کاملا متفاوتی به معنای اقتصادی هستند. با این حال، همه آنها بر اساس تفاوت ارزش ها هستند که می تواند برای سرمایه گذار قابل توجه باشد.گسترش عرضه و تقاضا، یا گسترش بین خرید و فروش (گسترش درخواست پیشنهاد)شایع ترین گسترش برای یک سرمایه گذار گسترش عرضه و تقاضا است.گسترش عرضه و تقاضا تفاوت بین خرید و فروش قیمت یک دارایی مالی است. هنگامی که قیمت خرید در دفتر ارز IR42300 نشان داد ، و قیمت فروش — IR46530 ، پس از آن گسترش عرضه و تقاضا فقط تفاوت بین فروش و خرید — IR4230 ، یا ۱۰ ٪.

گسترش بازار

گسترش بازار تفاوت بین بهترین قیمت فروش و بهترین قیمت خرید یک محصول خاص است. اگر ابزار در یک مبادله معامله شود، آنگاه گسترش بازار را گسترش مبادله می نامند. عمق فهرستی از قیمت ها برای خرید و فروش هر کالا قابل مشاهده برای معامله گر است.

کتاب تجاری تسلا

اگر یک معامله گر ببیند که سهام گازپروم هم اکنون می تواند برای IR12267000 خریداری شود، و برای IR 12273133.5 فروخته شود، آنگاه گسترش بورس IR6133.5، یا ۰.۰۵ درصد است. بازارسازان تمایل دارند تفاوت نسبتاً ناچیز و پایدار بین قیمت خرید و فروش را حفظ کنند. در عین حال بازار می گوید که «بازارساز کاغذ را با گسترش باریک نقل می کند».گسترش بازارساز فقط تفاوت قیمت خرید و فروش یک بازارساز است. برای خود بازارساز، گسترش یکی از منابع درآمد اوست.

گسترش شیشه و گسترش بازارساز چگونه با هم ارتباط دارد؟

اگر بازارسازان در بازار وجود داشته باشند، آنگاه گسترش بازار (از لحاظ عمق) نمی تواند بیشتر از گسترش بازارساز باشد. اغلب گسترش شیشه حتی باریک تر از گسترش بازارساز است. به عنوان مثال، یکی از بازارسازان به نقل از سهام تسلا IR12267000/IR 12273133.5 (آماده خرید در ۱۲۲۶۷۰۰۰ و یا فروش در ۱۲۲۷۳۱۳۳.۵)، و بازارساز دیگری قیمت خرید و فروش را به ترتیب به عنوان IR12267000 و IR 12273133.5 تعیین می کند. در این موارد گسترش هر دو بازارساز IR6133.5 خواهد بود. اما برای بازار، آنها ارائه قیمت پیشنهاد (پیشنهاد) – ۱۲۲۶۷۰۰۰ و قیمت فروش (پیشنهاد و یا خواسته قیمت) – $ ۱۲۲۷۳۱۳۳.۵. است که گسترش شیشه تنها ۶۱۳۳.۵ است.

گسترش کارگزار

علاوه بر گسترش بازار و بازارساز، ممکن است گسترش یک کارگزار وجود داشته باشد. چنین کارگزار گسترشی می تواند برای مثال در بازار فارکس داشته باشد . به عنوان شرط خدمت، کارگزار می تواند اعلام کند که کمیسیونی را دریافت نمی کند. اما در عین حال کارگزار به درخواست مشتری برای او قیمت خرید و یک قیمت فروش تعیین می کند.گسترش کارگزار تفاوت قیمت خرید و قیمت فروش است که کارگزار به مشتری خود تعیین می کند.گسترش کارگزار یکی از انواع درآمد اوست. گسترش کارگزار می تواند خود را در طول عملیات مبادله آشکار کند. به عنوان مثال، هنگامی که یک مشتری موقعیت سلی را باز کرد، سهام تسلا را  ۸۰۰٫۹ دلار فروخت.  می گویند ، به $ ۸۰۱.۸. مشتری نمی خواهد موقعیت را با ضرر ببندد. کارگزار ممکن است پیشنهاد دهد که موقعیت سل مشتری را تمدید کند. سپس او پیشنهاد خواهد کرد برای بستن موقعیت در $۸۰۰.۹, اما همراه با باز کردن یک سل تازه در $۸۰۰.۸. در این صورت، مشتری در افزایش قیمت را از دست نخواهد داد، در یک موقعیت کوتاه باقی خواهد ماند، اما در واقع به کارگزار گسترش ۰.۸ دلار پرداخت خواهد کرد.

شناور و ثابت بودن گسترش

بسته به دوره های فعالیت بازار، گسترش بین قیمت خرید و فروش ممکن است متفاوت باشد. گسترشی که در طول زمان تغییر می کند، گسترش شناور نامیده می شود. به عنوان یک قاعده، گسترش سفارش در بازار سهام شناور است.اگر گسترش بدون تغییر باشد، آنگاه ثابت نامیده می شود. اغلب، گسترش ثابت گسترش بازار ساز و کارگزار است.ارزش گسترش عرضه و تقاضا ممکن است بسته به بازار و ابزار متفاوت باشد. گسترش در بازار فارکس معمولا خیلی کم- کسری از یک درصد- است .  به عنوان مثال، گسترش در فارکس ممکن است برای جفت ارز های مختلف متفاوت باشد. به این ترتیب جفت دلار/یورو با گسترش کمتری نسبت به مثلاً جفت یوان/ین معامله می شود.گسترش شاخص اصلی نقدینگی بازار یا ابزار است. هر چه گسترش کوچکتر باشد، بازار یا ابزار مایه بیشتری دارد.خود نویسنده متن مدت هاست که در بازار سهام غیر مایع معامله می کند. شاید اکنون باورش سخت باشد، اما در اوایل دهه ۲۰ گسترش اوراق بهادارمی توانست به چند صد درصد برسد. به عنوان مثال، موردی می توانست برای فروش به ازای هر سهم ۲۰ ارائه شود، در حالی که بهترین قیمت های خرید در ۶۰۰ تعیین شده بود. در چنین مواردی معاملات بسیار نادر بود و خطر سرمایه گذاری به طور قابل توجهی افزایش یافت.

چه زمانی و چگونه به در نظر گرفتن گسترش بین خرید و فروش

در واقع ما در حال حاضر نمونه هایی را تحلیل کرده ایم که در آن برای یک سرمایه گذار مهم است که گسترش عرضه و تقاضا را در نظر بگیرد.

عرضه و تقاضا در این موارد در نظر گرفته می شود : 

 1. در تعیین نقدینگی بازار. اگر تفاوت بین قیمت خرید و فروش زیاد است، پس احتمال این که به سرعت دارایی را با قیمت مطلوب برای شما به فروش برسانند به طور قابل توجهی کاهش می یابد؛
 2. در تعیین ارزش و سود جاری. پس از خرید یک نماد ، شما باید پیگیر ارزش فعلی در بهترین قیمت خرید باشید . اگر گسترش گسترده است، پس خطر سرمایه گذاری تا حد زیادی افزایش می یابد؛
 3. هنگام قرار دادن سفارشات تجاری.
 4. در تعیین ارزش عملیات کارگزار. شما نیاز به نگاه کنید که آیا کارگزار به شما چه میزان گسترش در هنگام خرید و فروش لحاظ می کند.

موقعیت تجاری گسترش

این گروه شامل انواع مختلفی از گسترش ناشی در هنگام تجارت ابزارهای مالی و یا مشتقات آنها:

 • گسترش بین شب;
 • گسترش درون شب;
 • تقویم گسترش یافته است.

گسترش بین شب

گسترش بین بازار تفاوت بین قیمت های یک ابزار است که زمانی رخ می دهد که یک دارایی در بازارها یا مبادلات مختلف معامله می شود. به عنوان مثال، تفاوت نرخ ارز دلار در بورس مسکو و نرخ دلار در بازار فارکس بین بانکی.A معامله گر می تواند از گسترش بین بازار استفاده کند، درآمد مستقیم در تفاوت قیمت بین سکوهای تجاری.گسترش Intramarket spreadIntrimarket تفاوت بین قیمت های مرتبط یا دارایی های مرتبط در همان بازار یا بورس است. به عنوان مثال، می تواند یک تفاوت نسبتاً پایدار در قیمت های سهام ترجیحی و مشترک همان صادر کننده باشد.با استفاده از گسترش داخل بازار، یک معامله گر می تواند استراتژی های مختلفی بسازد. به عنوان مثال، اگر گسترش بین قیمت سهام عادی به دلیل رشد سهام عادی افزایش یافته باشد، آنگاه یا می توانید اوراق بهادار ترجیحی بخرید یا اوراق عادی را در پیش بینی برابری گسترش بفروشید.گسترش تقویم یا گسترش کالندر تفاوت قیمت قراردادهای آتی برای همان دارایی زمینه ای است، اما با تاریخ های تحویل مختلف. به عنوان مثال، هنگامی که قیمت نفت افزایش می یابد، کاهش گسترش بین قیمت ها با تحویل آینده در یک ماه و تحویل در سه ماه می تواند نشانه هایی از تغییر روند احتمالی بدهد و سیگنالی برای بستن موقعیت های بای باشد.گزینه های متعددی برای استراتژی در مورد چگونگی کسب درآمد در گسترش گزینه وجود دارد:

 • نزولی قرار داده گسترش;
 • گسترش تماس صعودی;
 •  معکوس نزولی گسترش;
 •  گسترش صعودی معکوس.

نزولی قرار داده گسترش

گسترش نزولی قرار داده استراتژی ساخته شده بر روی تفاوت بین قیمت و گسترش حق بیمه  است و سود زمانی به ارمغان می آورد که قیمت دارایی های زمینه ای کاهش می یابد.به عنوان مثال، قیمت فعلی سهم ۱۵۰ دلار است. سرمایه گذار انتظار دارد قیمت کاهش یابد و یک گزینه قرار داده شده (گزینه ای که به مالک حق فروش با قیمت مشخص را می دهد) با قیمت ۱۶۰ دلار خریداری کند و گزینه قرار داده شده را با قیمت فعلی ۱۵۰ دلار به فروش می رساند. با قیمت اولیه ۱۵۰ دلار، حق بیمه خرید یک گزینه قرار داده شده به قیمت ۱۶۰ دلار بیش از ۱۰ دلار خواهد بود، در غیر این صورت برای فروشنده این گزینه سودآور نیست. اگر قیمت به ۱۴۰ دلار کاهش یابد، سرمایه گذار ۲۰ دلار (۱۶۰-۱۴۰ دلار) در گزینه خریداری شده درآمد کسب می کند . در عین حال، مهم نیست که قیمت چگونه سقوط می کند، سرمایه گذار هنوز هم تضمین خواهد شد بازگشت ۱۰ دلار از هر جفت قرارداد.دانستن این، برای یک سرمایه گذارمهم است اعمال “نزولی” قرار داده استراتژی گسترش برای گرفتن حداقل گسترش بین حق بیمه از گزینه “بالا” و “پایین تر” است. این گسترش مجموع هزینه های سرمایه گذار خواهد بود. اولاً، هر چه هزینه ها کمتر باشد، سود بیشتر می شود و دوم اینکه اندازه این گسترش به اندازه حداکثر زیان خواهد بود.فرض کنید که برای یک گزینه قرار داده شده در ۱۶۰ دلار، سرمایه گذار ۱۱ روبل دلار پرداخت کرد و گزینه «پایین تر» قرار داده شده به قیمت ۱۵۰ دلار و با حق بیمه ۳ دلار فروخته شد. گسترش حق بیمه ۸ دلار بود. در صورت کاهش قیمت سهم نسبت به سطوح فعلی، سود سرمایه گذار ۲ دلار از هر جفت گزینه (۱۰ تا ۸ دلار) خواهد بود. اگر حق بیمه گسترش ، به عنوان مثال ، به $ ۳ ، سپس سود به ۷ دلار رشد خواهد کرد ، و سودآوری از عملیات خواهد شد بیش از ۱۰۰ ٪. اگر قیمت در مسیر اشتباهی پیش برود، آنگاه سرمایه گذار قادر نخواهد بود زیان بیشتری نسبت به اندازه گسترش متحمل شود.

گسترش تماس صعودی

گسترش تماس صعودی یک استراتژی ساخته شده بر روی تفاوت بین قیمت و گسترش از گزینه است و به ارمغان می آورد سود زمانی به ارمغان می آورد که قیمت دارایی های زمینه ای افزایش می یابد. صعودی” گسترش تماس کار می کند کاملا به طور مشابه به گسترش نزولی قرار داده، تنها با یک تفاوت دقیق. سرمایه گذار کار می کند نه با قرار دادن ، اما با گزینه های تماس — گزینه هایی که به مالک حق خرید یک دارایی با قیمت از پیش تعیین شده است. در عین حال گزینه «بالایی» را می فروشد، و گزینه «پایین تر» را می خرند. در صورت افزایش قیمت، سود تفاوت بین گسترش قیمت اعتصاب و گسترش حق بیمه خواهد بود. در صورت کاهش قیمت، زیان از اندازه گسترش حق بیمه تجاوز نخواهد کرد.

گسترش صعودی معکوس

در استراتژی های با گسترش معکوس،  خرید و فروش گزینه های انواع مختلف است.معکوس “صعودی” گسترش استراتژی است فرض کنید در قیمت فعلی ۱۵۰ دلار سرمایه گذار به فروش می رساند گزینه قرار داده شده در $ ۱۴۰ با حق بیمه ۵ دلار و خرید با گزینه تماس با قیمت اعتصاب بالاتر.  ۱۶۰ دلار بیش از حد با حق بیمه $۳. بدون تغییر قیمت، سرمایه گذار در حال حاضر درآمد در گسترش حق بیمه ۲ دلار دریافت می کند. اگر قیمت به ۱۷۰ دلار افزایش یابد، آنگاه سرمایه گذار در گزینه تماس خود (۱۷۰ تا ۱۶۰ دلار) ۱۰ دلار درآمد دارد. در عین حال برای صاحب گزینه put سودآور نیست که از حق فروش ۱۴۰ دلار با قیمت فعلی ۱۷۰ دلار استفاده کند. به این ترتیب سود سرمایه گذار ۱۲ دلار با عدم وجود واقعی هزینه ها بود. اگر قیمت به ۳۰۰ دلار دو برابر می شد، آنگاه سود سرمایه گذار بر روی هر جفت گزینه ۱۴۲ دلار می شد.اما اگر قیمت به نصف کاهش می یافت، به ۷۵ دلار می رسید، آنگاه صاحب گزینه قرار داده شده ای که سرمایه گذار می فروخت از حق فروش ۱۴۰ دلار استفاده می کرد. در این صورت، سرمایه گذار متحمل از دست دادن ۶۵ دلار، جبران آن تنها ۲ دلار از گسترش حق بیمه به دست آورده است.معکوس نزولی گسترش نزولی معکوس یک استراتژی است که در آن سرمایه گذار درآمد در یک گزینه قرار داده شده زمانی که بازار کاهش می یابد، به حداقل رساندن هزینه های خود را با توجه به حق بیمه گزینه تماس بودن sold.In استراتژی معکوس “نزولی” گسترش، همه چیز به عنوان با معکوس “صعودی” گسترش است، اما با جهت متفاوت گسترش گزینه استراتژی های مخاطره آمیز است. سرمایه گذار می تواند سود تقریباً نامحدودی دریافت کند، اما در عین حال خطر متحمل شدن یک زیان نامحدود را به خطر می بیند.

گسترش سودآوری

تفاوت نرخ عملکرد بر روی ابزارهای بدهی مشابه است. گسترش عملکرد می تواند خود را نشان دهد:

 1. با توجه به تفاوت در شرایط برنامه;
 2. با توجه به تفاوت در درجه خطر ساز؛
 3. به دلیل تفاوت در رتبه بندی های اعتباری.

گسترش سودآوری توسط بلوغ

اوراق قرضه همان صادر کننده بلوغ مختلف سطوح مختلف سودآوری را نشان می دهد. در شرایط عادی، عملکرد بر روی اوراق بهادار طولانی تر به دلیل امکان تأمین مالی مجدد و استفاده از بهره مرکب بیشتر است. به عنوان مثال عملکرد اوراق قرضه خزانه داری آمریکا با بلوغ شش ماهه ۱٫۴۳٪ است و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا با بلوغ ده ساله ۲٫۹۳٪ است. بر این اساس، گسترش عملکرد اوراق بهادار ده ساله و شش ماهه ۵.۱ بعد از ظهر است اگر گسترش بازده اوراق بهادار بلند مدت و کوتاه مدت منفی شود (وارونگی بازده)، پس این ممکن است نشانه رکود آینده باشد.

 

گسترش عملکرد به دلیل تفاوت در سطح خطر ابزار

ابزارهای مختلف بدهی درجات متفاوتی از ریسک سرمایه گذاری دارند. اوراق بهادار با کمترین ریسک اوراق قرضه دولت مرکزی هستند. دولت مسئله انحصار پول را دارد، بنابراین بیشترین فرصت را برای پرداخت بدهی ها دارد. تمام ابزارهای بدهی دیگر ریسک پذیری بیشتری برای سرمایه گذار دارند. به این دلیل سرمایه گذاران در صورتی موافقت می کنند که اگر مقاله عملکرد بالاتری نسبت به اوراق قرضه دولتی فراهم کند، خرید کنند. هر چه کلاس صادر کننده کمتر قابل اعتماد باشد، عملکرد اوراق قرضه آن باید بیشتر باشد. بنابراین، گسترش عملکرد بین ابزارهای مختلف بدهی است که ناشی از تفاوت در درجه خطر وجود دارد.عملکرد گسترش با توجه به تفاوت در رتبه بندی اعتباری به وضوح قابلیت اطمینان ابزار از طریق رتبه اعتباری بیان شده است. امتیاز اعتباری ارزیابی قابلیت اطمینان یک ابزار یا صادر کننده در مقیاس نمره است که توسط سازمان های مستقل ویژه تنظیم شده اختصاص داده می شود – سازمان های رتبه بندی-. هر چه رتبه بالاتر باشد، ابزار قابل اعتمادتر است. بنابراین اوراق بدهی با رتبه پایین تر با گسترش عملکرد نسبت به اوراق بهادار با حداکثر رتبه اعتباری معامله خواهد شد.بنابراین، هنگام تشکیل سبد اوراق قرضه، سرمایه گذار باید در نظر بگیرد که گسترش عملکرد باید با رتبه اعتباری مطابقت داشته باشد. اگر عملکرد گسترش امنیت خاص در رتبه بندی اعتباری کمتر یا بیشتر از استاندارد است، این یک مناسبت برای تجدید نظر در نمونه کارخود را یا در جهت افزایش خطراست. این گسترش گسترش Underwriter است، تفاوت بین قیمت های خرید دست نویس از اوراق بهادار از صادر کننده در هنگام قرار دادن و قیمت قرار دادن در بازار است.هنگامی که صادر کننده سهام تصمیم به صدور سهام جدید می گیرد ، او معمولا آنها را از طریق شرکت کنندگان در بازار حرفه ای خاص قرار می دهد – underwriters.Underwriters.Underwriters  (مشترکین) موسسات مالی هستند که با صادر کننده کار می کنند تا به تعیین قیمت عادلانه برای سهام و سازماندهی یک قرار دادن کمک کنند. در ازای خدماتش، دست نویس هنگام قرار دادن اوراق بهادار تخفیف دریافت می کند که پس از آن به سرمایه گذاران می فروشد.به عنوان مثال قرار است صادر کننده ۱ میلیون سهم بفروشد. دست نویس این حجم را از صادر کننده به قیمت ۹۰۰ دلار برای هر سهم به دست می آورد. سپس دست نویس اوراق بهادار را به قیمت ۱۰ دلار قرار می دهد. در این حالت، گسترش دست نویس ۱۰۰ دلار برای هر سهم است.گسترش دست نویس درآمد او و در عین حال یکی از انواع هزینه ها برای قرار دادن صادر کننده است. در این مثال، دست نویس ۱۰۰ میلیون دلار در این گسترش به دست آورد.

 

به این مقاله امتیاز دهید

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تا الان رای ندادیم! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x