بیش از حد معامله کردن و چگونگی جلوگیری از آن  

Overtrading یکی از اتفاق هایی است که برای معامله گر – تازه کار و یا با تجربه –  می تواند بیوفتد و موجب مشکلاتی در روند معاملاتی اش بشود. با این حال معامله گران همیشه تشخیص نمی دهند که آنها بیش از حد معامله کرده اند یا خیر. در عوض، آنها آن را در عوامل دیگر خود را سرزنش میکنند و بد تر از آن هنوز هم، سعی میکنند آن را با overtrading بیشتر اصلاح کنند !

برای پرداختن به موضوع بیش از حد ترید کردن، در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می دهد:

 1. بیش از حد ترید کردن چه چیزی است؟
 2. چگونه آن را شناسایی کنیم؟
 3. چطور یجوری درستش کنیم؟

بیش از حد ترید کردن چه چیزی باعث آن است؟

برای به دست اوردن پول در بازارها باید وارد معاملات بشیم. اگر معامله نکنیم، صفر دلار در می آوردم. بنابراین، من نیاز به یک توده بحرانی و یا حداقل تعداد معاملات سود ده به اندازه کافی برای تلاش های من  ارزشمند است.

معامله بیش از حد زمانی اتفاق می افتد که من فراتر از شرایطی که مرا موفق کرد تجارت می کنم. این سخت است برای گفتن زمانی که من عبور از خط را به بیش از حد به دلیل آن ادامه رفتار موفق است که من نیاز به کسب درآمد است.

بیایید از غذا به عنوان قیاس استفاده کنیم: من برای زنده ماندن به غذا نیاز دارم. با این حال، اگر من بیش از حد خوردن و یا خوردن انواع اشتباه از مواد غذایی، من سلامت من ضرر میزند و حتی طول عمر من کوتاه میکند . با این حال من نمی توانم غذا را به کلی قطع کنم چون برای عملکرد به آن نیاز دارم.

بیش از حد تراکنش مشابه همان است. من باید تجارت کنم تا در بازارها پول در بیاورم، اما می توانم به سطحی بروم که رفتار ناسالم شود.

چه چیزی باعث بیش از حد ترید کردن می شود؟

در نهایت، معامله بیش از حد ناشی از نداشتن نظم و انضباط برای پیروی از یک پلن معاملاتی  موفق است. ماشه های متعددی وجود دارد، و در حالی که این یک لیست جامع نیست، در اینجا برخی از علل پیشرو از overtrading من مشاهده کرده ام:

 1. با فرض اینکه پول همیشه باید در بازار باشد. دوره  های آرام وجود خواهد داشت که یک استراتژی هیچ معامله ای تولید نمی کند. به راحتی می توان احساس کرد که این کار به طور خودکار بد است زیرا نبودن در بازار به معنای پول در آوردن نیست. با این حال، بخش مهمی از معاملات دانستن زمانی است که شرایط درست نیست و ماندن در حاشیه به صورت نقدی سودآورتر است.
 2. ترس از از دست رفته (FOMO). FOMO یک مسئله روانی کلاسیک در تمام زمینه های زندگی است، و من تعجب می کنم اگر یک انسان در این سیاره وجود داشته باشد که هرگز  FOMO را تجربه نکرده باشد . بنابراین ، جای تعجب نیست که معامله گران احساس FOMO در بازار. وقتی بازارها حرکت می کنند، وسوسه انگیز است که بخواهیم بخشی از حرکت باشید، حتی اگر به معنای پریدن تکانشی به شیوه ای باشد که متناسب با پلن معاملاتی  ن باشد.
 3. خستگی.  بعضی وقتا، مردم فقط هوس عمل میکنن. کسالت انتظار برای یک تجارت به صف ماشه واقعی برای ورود به معاملات بدون شرایط مناسب و در نهایت بیش از حد معامله است.

علائم کلاسیک و انواع overtrading

بسیاری از راه های مختلف برای بیش از حد ترید کردن وجود دارد— بیایید در شایع ترین نگاهی بیاندازیم:

 1. تعقیب حرکت بازار. این  نشانه ای از ترس از دست رفته (FOMO) است. پس از یک حرکت قیمت بزرگ، آن را وسوسه انگیز به پرش به بازار به دلیل ترس از دست رفته در عمل بیشتر است. اما معاملات FOMO باعث نادیده گرفتن اینکه آیا آن را یک ورود خوب است. به عنوان مثال، از دست دادن حد ضرر ممکن است بیش از حد دور باشد، و باعث پاداش وحشتناکی به نسبت ریسک شود.
 2. تجارت بازارهای پر نوسان تر. نوسانات  بالاتر به دلیل سود بالقوه حاصل از حرکت قیمت بزرگتر جذاب است. پس از همه، برخی از نوسانات ضروری است برای کسب درآمد. اما یک بازار ممکن است سودآورتر باشد فقط به این دلیل که آن را بیشتر فرار —آن را در مهارت های تجاری و استراتژی بستگی دارد. اگر نتونم از اون بازارها سود بگیرم باید اونا رو تنها بذارم در غیر این صورت ، من اقدام خارج از FOMO ، و من احتمالا بیش از حد معامله خواهم کرد.
 3. اندازه های تجاری بیش از حد بزرگ است. این  نوع منحصر به فرد از overtrading است چرا که آن را به معنای قرار دادن معاملات بیشتر نیست. در عوض به معنای ارتکاب سرمایه یا خطر بیش از حد به معاملات فردی است. این نشانه ای از حرص و آز است— تصور سود اگر تجارت برنده شود. شما همیشه باید عواقب اندازه از دست دادن در نظر اگر تجارت از دست می دهد.
 4. گرفتن فرصت های ضعیف. با  هر استراتژی، برخی فرصت ها قوی تر از دیگران هستند.  به خصوص در معاملات اختیاری (به عنوان یکی، نه سیستماتیک، و یا مکانیکی)، آن را آسان به دام گرفتن راه اندازی ضعیف است که به طور کامل معیارهای پلن معاملاتی  به دلیل بی حوصلگی و یا مایل به فعالیت بیشتر سقوط می کنند.

خطرات بیش از حد معامله کردن

 اما دقیقا چه تاثیر overtrading دارد ؟

 • سودآوری پایین تر . نتایج بیش از حد در معاملات با کیفیت ضعیف تر، به عنوان مثال، با احتمالات پایین تر از ضربه زدن به اهداف سود، و یا نسبت پاداش /  خطر ضعیف تراست.
 • معاملات بیشتر به معنای هزینه های بیشتر است. هر  بار که یک تجارت می کنم، یک اسپرد یا کمیسیون می پردازم. مقدار بالاتری از معاملات به معنای هزینه های تجاری بالاتر است. پرداخت هزینه برای معاملات بد چه نقطه ای دارد؟
 • اندازه های تجاری بالا می تواند یک حساب کاربری را بکشد. شایع است که بشنویم که چگونه یک یا دو معامله یک حساب را از بین بردند زیرا اندازه موقعیت  بیش از حد بزرگ بود. کنترل ریسک در قلب موفقیت تجاری بلند مدت قرار دارد.
 • صرف زمان بیشتری برای مدیریت معاملات. زمان  ارزشمند است و باید در مناطقی که ارزش تولید می کنند صرف شود. معامله بیش از حد متعهد به زمان به یک فعالیت کم ارزش است.
 • نمیدونم چی باعث موفقیت میشه با  معاملات بیش از حد، ممکن است نشناسم کدام نوع اصناف یا بازارها موفقیت تولید می کنند که مانع از بهبود من می شود.

اصل پارتو

قاعده ۸۰/۲۰

اصل پارتو بیان می کند که تقریباً ۸۰٪ عواقب از ۲۰٪ علل (“چند حیاتی”) می آید. اصل پارتو به عنوان قاعده ۸۰/۲۰ یا قانون چند حیاتی نیز شناخته می شود.

استفاده از اصل Pareto در تجارت به این معنی است که اکثر سود از چند معامله انتخاب می آیند. اعداد ممکن است دقیقاً با یک انشعاب ۸۰/۲۰ برابری نکنند، اما اصل کلی همان چیزی است که اهمیت دارد.

اصل پارتو همچنین می تواند در مورد بازارها یا استراتژی ها صدق کند. به عنوان مثال ، اگر من تجارت ۵ یا ۶ بازار ، من ممکن است پیدا کردن ۱ یا ۲ از آن بازار تولید بسیاری از سود شود. اگر من تجارت الگوهای نمودار های مختلف و یا استراتژی، من ممکن است کشف کند که ۲۰٪ از آن استراتژی تولید ۸۰٪ از نتایج.

بیش از حد کار می کند در برابر حکومت ۸۰/۲۰

overtrading طول می کشد ما را در جهت مخالف به اصل Pareto – به جای تمرکز بر معاملات که به بسیاری از سود ، overtrading می افزاید
چگونه برای جلوگیری و یا متوقف کردن بیش از حد معامله کردن اقدام کنیم

مراحلی وجود دارد که هر کسی می تواند برای به حداقل رساندن رفتار بیش از حد و بهبود عملکرد استفاده کنید.

مرحله اول: یک پلن معاملاتی  کتبی داشته باشد.

معامله بیش از حد به معنای گرفتن معاملات است که بخشی از یک پلن معاملاتی  نیست. برای مبارزه با بیش از حد، اولین گام این است که بدانید چه زمانی برای تجارت با نگه داشتن یک پلن معاملاتی  است. یک پلن معاملاتی  باید شامل قوانین ورود، قوانین خروج، و کنترل ریسک باشد. هر چه قوانین تجاری واضح تر باشد، پیروی از آن ها آسان تر است.

مرحله دوم: یک رکورد تجاری یا مجله نگه دارید.

نگه داشتن سوابق دقیق کمک می کند تا شناسایی که معاملات سودآور در مقابل کسانی که باید ضرر ده شود. همچنین به من می گوید که هر چند وقت یکبار معاملات را اصلاح کند. گاهی اوقات، فقط دانستن این که من باید اقدامات من در یک مجله توضیح مانع از من از گرفتن یک تجارت است که راه اندازی ضعیف و یا نه بخشی از پلن معاملاتی  است.

مرحله سوم: سوابق تجاری و مجلات خود را حسابرسی کنید.

پس از مرحله ۲، به دنبال الگوهای در نتایج. کدام نوع اصناف موفق ترین هستند؟ آیا  بازارهای خاص سودآور نیستند؟ برای معامله گران روز، آیا روزهای هفته یا زمان های روز وجود دارد که سودآور نیست؟ بسیاری از مجلات تجارت آنلاین است که می تواند کمک به ساخت و تجزیه و تحلیل این سطح از جزئیات وجود دارد. مجله تجاری آنلاین مورد علاقه من “Edgewonk” است.

مرحله ۴: کاهش خطر و یا توقف تجارت زمانی که شما بیش از حد معامله میکنید.

اگر کسی خود را به طور معمول بیش از حد با وجود بهترین تلاش خود را می بیند، به عنوان مثال، با در نظر گرفتن معاملات زمانی که بی حوصله و یا مضطرب میشود، بهتر است برای کاهش خطر و یا تجارت نسخه ی دمو تا زمانی که آنها در یک روال بهتر بتواند مدیریت کند. این بسیار مهم است برای محافظت از سرمایه سخت به دست آورده این موارد رو رعایت کنیم.

مرحله ۵: قبل از اجرای آنها ایده های جدید را آزمایش کنید.

البته اشکالی ندارد که بخواهیم معاملات سودآورتر اضافه کنیم. من می توانم بازارهای جدید، استراتژی ها، و یا حتی بازه های زمانی پایین تر اضافه کنید. اما من باید ایده ها را با خطر کوچکتر در هر تجارت و یا در یک حساب نسخه ی نمایشی قبل از قرار دادن در معاملات واقعی با اندازه موقعیت عادی تست.

نتیجه نهایی

بیش از حد معامله می تواند به راحتی اتفاق بیافتد چرا که آن را از قصد خوب به جای معاملات بیشتر به پول بیشتر داشته باشد. با این حال رابطه بین معاملات بیشتر (یا اندازه موقعیت بزرگتر) و سودآوری همیشه مثبت نیست. پس از یک نکته خاص، ما قانون کاهش بازده را تجربه می کنیم، جایی که اضافه کردن معاملات بیشتر به معنای پول در آوردن به حاشیه کمتر یا حتی شروع به از دست دادن پول با معاملات بیشتر است.

معامله بیش از حد به دلایل متعددی اتفاق می افتد: تعقیب بازار پس از یک حرکت قیمت بزرگ، ترس از دست رفته توسط معاملات شرایط مناسب نیست، و یا حوصله و یا مضطرب شدن در زمان های آرام است.

برای مبارزه با بیش از حد، اولین گام این است که بدانید چه زمانی برای تجارت با نگه داشتن یک پلن معاملاتی  است. نگه داشتن یک مجله برای دیدن هر چند وقت یکبار شما را معاملات خارج از پلن معاملاتی  خود را.

به طور منظم سوابق معاملاتی خود را حسابرسی کنید. به عنوان مثال، یک معامله گر روز ممکن است معاملات در روز با اطلاعیه های خبری خاص ضرر ده رو پیدا کنید، بنابراین آنها باید معاملات ضرر ده در طول آن زمان بررسی کنند.

اصل پارتو را به یاد داشته باشید که بیان می کند تقریباً ۸۰٪ پیامدهای ما (یا نتایج) از ۲۰٪ علل ما (یا اعمال) می آید. این اصل نشان می دهد که ما می توانیم بسیاری از معاملات خود را ضرر ده به دلیل آنها تولید نتایج حاشیه ای یا منفی است.

اشکالی ندارد که بخواهیم معاملات بیشتری را با اضافه کردن بازارها یا استراتژی های بیشتری برای کمک به کسب درآمد بیشتر اضافه کنید. فقط مطمئن باشید که این ایده ها را قبل از اجرای کامل آنها ابتدا آزمایش کنید.

سوالات اغلب پرسیده شده

بیش از حد تردد چه چیزی است؟
معامله بیش از حد به معنای گرفتن تعداد بیش از حد یا انواع معاملات است که به سودآوری یا عملکرد اضافه نمی کند.

علل اصلی بیش از حد تردد چه هستند؟
برخی از علل پیشرو عبارتند از ترس از از دست رفته (FOMO) پس از یک حرکت قیمت بزرگ، تعقیب بازار، و یا گرفتن معاملات به دلیل کسالت.

چرا بیش از حد از یک مشکل پیشی می گرفت؟
بیش از حد تاثیر منفی عملکرد با معاملات ضعیف انجام و یا ضرر ده و افزایش هزینه های تجاری از طریق اسپرد  اضافی و کمیسیون.

چگونه می توانم شما کنترل over trading؟

نگه داشتن یک مجله تجاری برای نظارت بر فعالیت های تجاری. به طور دوره ای حسابرسی سوابق تجاری برای دیدن اینکه آیا استراتژی ها، بازارها، یا زمان های روز پول در نمی آورد و آن معاملات را از بین می برد. تست هر استراتژی جدید و یا بازار در حساب های نسخه ی دمو و یا اندازه موقعیت کوچکتر قبل از اجرای آنها را به طور کامل نیازش حس میشود.

به این مقاله امتیاز دهید

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تا الان رای ندادیم! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x