آیا تجارت فارکس سودآور است؟ 

شما ممکن است تبلیغات در مورد تجارت فارکس دیده باشید و بگویید چقدر آسان است برای درگیر شدن در جفت ارزها  با استفاده از یک کارگزار آنلاین دیده می شود. در حالی که شروع به تجارت فارکس در حال حاضر آسان تر از همیشه، و کارگزاران زیادی برای جذب  مشتریان جدید وجود دارند، بخش سختی که در مورد تجارت فارکس است ساخت سود بر اساس شرایط سخت بازار است.  اما آیا معاملات فارکس سودآور است؟

تجارت فارکس سودآور طول می کشد نیاز به زمان دارد ، آموزش و پرورش ، آینده با یک استراتژی برنده نیاز است ، در کنار آن شیوه ای منظم ، حفظ طرز فکر تجارت مناسب و کمی هم شانس.

به عبارت ساده تر: آیا تجارت فارکس شما را پولدار میکند ؟

پاسخ ساده این است که تجارت فارکس می تواند شما را پولدار کند اما به شرط آنکه راه و روش درست رو انتخاب کرده باشید.

البته شما همچنین می توانید پول را به همان راحتی با قرار گرفتن در سمت اشتباه بازار و قطع زیان های خود و یا با اجازه دادن به یک موقعیت برنده تبدیل به یک از دست دادن قبل از اینکه شما از آن خارج از دست بدهند.

درک فارکس

برای انجام یک معامله فارکس، شما موافقت می کنید که یک ارز را برای ارز دیگر در سطح خاصی که به عنوان نرخ ارز شناخته می شود، معامله یا مبادله کنید. آن ارزها یک جفت ارز را تشکیل می دهند و نرخ ارز آن جفت بسته به عرضه، تقاضا و انتظارات بازار از اینکه اخبار مربوطه برای آن جفت چه معنایی دارد، بالا و پایین در نوسان است.

ارز اول در یک جفت ارز به عنوان ارز پایه شناخته می شود، در حالی که ارز دوم ارز شمارنده نامیده می شود. اگر شما خریدار و یا فروشنده یک جفت ارز باشید.
برای معامله گران فارکس، اسپرد خرید و فروش تفاوت بین نرخ ارز شما می توانید در خرید و نرخ ارز شما می توانید در فروش است. هر چه تنگ تر اسپرد یابد، یک کارگزار رقابتی تر است.

شما می توانید از تجارت جفت ارز با خرید یا در بازار رو به افزایش و یا فروش در یکی از سقوط سود دریافت کنید. خوشبختانه برای معامله گران، بسیاری از جفت ارزها نوسانات بازار قابل توجهی و یا نوسانات نشان می دهد. در حالی که این حرکات می تواند به معنای سود یا زیان باشد، بسته به اینکه چگونه قرار می گیرد، حداقل این فرصت را فراهم می کند که اگر پیش بینی های بازار شما به طور معمول دقیق باشد، سود کسب کند.

برای پیش بینی بازار، معامله گران به طور معمول از ۲ نوع تحلیل استفاده می کنند. اول تجزیه و تحلیل فنی یا تکنیکال است که بر سطوح و حرکات در نرخ ارز و دیگر قابل مشاهده های بازار تمرکز دارد. این روش به ویژه برای پیش بینی های کوتاه مدت بازار مفید به نظر می رسد.

دوم تجزیه و تحلیل اساسی  یا فاندامنتال است که برای پیش بینی های طولانی مدت بهتر به نظر می رسد. تحلیلگران بنیادی بر بررسی رویدادهای خبری و دیگر اطلاعات مربوط به عوامل اقتصادی و مالی مربوط به ارزها و ارزیابی تأثیر احتمالی آن ها بر بازار فارکس تمرکز دارند.

چه کسی می تواند در فارکس تجارت کند؟

بازار فارکس قبلاً بسیار انحصاری بود. توانایی تجارت فارکس تا حد زیادی برای بانک های بزرگ، شرکت ها، مدیران صندوق ها و افراد با ارزش خالص بالا که به طور معمول در میلیون ها دلار برخورد می کردند، قابل دسترسی بود.

خوشبختانه برای معامله گران خرده فروشی کوچکتر، افزایش broking فارکس آنلاین در طول دهه گذشته به این معنی است که عملا هر کسی با یک کامپیوتر نسبتا مدرن و یا دستگاه تلفن همراه و دسترسی به اینترنت در حال حاضر می تواند باز کردن یک حساب با کارگزار فارکس آنلاین.

این فرصت در حال حاضر اجازه می دهد تا عملا هر کسی به تجارت ارز در بازار فارکس الکترونیکی از طریق یکی از بسیاری از سیستم عامل فارکس در دسترس، با بسیاری از معامله گران انتخاب سیستم عامل MetaTrader محبوب از MetaQuotes. معامله گران خرده فروشی همچنین می توانند به اسپرد خرید و فروش رقابتی در بسیاری از کارگزاران آنلاین دسترسی داشته باشند.

چگونه به سود از تجارت فارکس دستیابیم

همانطور که با معاملات در تقریبا هر بازار مالی، تعیین در پیش چه طرف از بازار فارکس شما باید در چالش واقعی برای معامله گر فارکس است. شما می توانید شانس خود را برای تعیین مسیر درست بازار آینده با انجام یک تجزیه و تحلیل اساسی یا فنی قبل از ورود و یا خروج از یک موقعیت را افزایش دهد.

شما همچنین می توانید شانس خود را از کسب درآمد به طور کلی با بهره گیری از تماس بازار به موقع درست و با داشتن نظم و انضباط به حداقل رساندن زیان خود را در صورتی که نظر شما معلوم می شود اشتباه است را افزایش دهد. بسیاری از سوگند با استفاده از تکنیک های مدیریت پول صدا و داشتن ذهنیت تجاری مناسب برای حمایت از سودآوری.

استراتژی های تجاری فارکس

بسیاری از استراتژی های موفق برای تجارت فارکس وجود دارد، اما همه آنها برای هر معامله گر مناسب نیست. شما می خواهید برای انتخاب یکی است که بهترین مناسب وضعیت خاص خود را، از جمله زمان در دسترس خود را، نوع شخصیت و تحمل خطر را بررسی کنید.

پوسته پوسته شدن و معاملات روز

هر دوی این استراتژی های تجاری کوتاه مدت معمولاً به طور فعال در طول یک جلسه تجاری خاص دنبال می شوند و به طور کلی شامل گرفتن موقعیت های یک شبه نمی شوند. این می تواند یک مزیت با توجه به کاهش قرار گرفتن در معرض جنبش های قابل توجه بازار در حالی که معامله گر در خواب است و یا از نزدیک بر روی صفحه نمایش معاملات خود را متمرکز نشده است.

معامله گران روز ایجاد موقعیت در طول یک جلسه تجاری خاص و خروج از آنها را قبل از آن جلسه به پایان می رسد. بازار فارکس معاملات در سراسر ساعت از عصر یکشنبه تا بعد از ظهر جمعه EST، بنابراین شما نیاز به تصمیم گیری در چه جلسه تجاری دارید.

Scalpers معامله گران روز که در گرفتن سود های کوچک متعدد در موقعیت با مدت زمان بسیار کوتاه تمرکز دارند. آنها به طور معمول وارد و خروج از معاملات در ثانیه یا دقیقه، که یک فعالیت بسیار سریع گام است که مناسب همه  نیست.

آنها معمولا تجارت در حالی که به دنبال  نمودار قیمت هستند، نیاز به واکنش بسیار سریع هست، و همچنین اسپرد معاملات تنگ و عملا معامله لحظه ای – بنابراین انتخاب خود را از کارگزار بسیار مهم است. به عنوان مثال، یک قسمت ممکن است به دنبال الگوهایی با ارزش پیش بینی کننده در نمودارهای تیک بسیار کوتاه مدت مانند الگویی باشد که در زیر برای یورو/دلار آمریکا نشان داده شده است تا به اطلاع رسانی تصمیمات تجاری خود کمک کند.

نوسان یا معاملات تکانه

معاملات نوسان، که گاهی اوقات معاملات تکانه نامیده می شود، یک استراتژی تجاری میان مدت است که به طور معمول نیاز به برگزاری موقعیت های یک شبه دارد. معامله گران نوسان می توانند موقعیت ها را هم در جهت و هم در برابر روند اساسی بازار ایجاد کنند.

این استراتژی به طور کلی بر وارد شدن و خارج شدن از معاملات بر اساس شاخص های تکنیکال تمرکز دارد که حس تکانه بازار را فراهم می کند و سیگنال های خرید و فروش را نشان می دهد. شما می توانید شاخص های تکانه برای شناسایی بازارهای بیش از حد خریداری شده و یا بیش از حد فروخته شده برای فروش و یا خرید به ترتیب استفاده کنید. شما همچنین می توانید سعی کنید برای خرید جلوتر از پشتیبانی و فروش جلوتر از سطوح مقاومت است که در نمودار نرخ ارز ظاهر می شود.

نمونه هایی از شاخص های تکانه محبوب می تواند شامل هیستوگرام واگرایی همگرایی متوسط متحرک (MACD) یا شاخص استحکام نسبی (RSI) باشد. نمودار شمعی ۴ ساعته زیر MACD و RSI را نشان می دهد که در جعبه های شاخص زیر نرخ ارز برای یورو/دلار آمریکا نمایش داده می شوند.

معاملات روند

این استراتژی تجاری محبوب طولانی مدت فارکس شامل پیروی از روند غالب یا حرکت جهت دار در بازار برای یک جفت ارز خاص است. معاملات روند اغلب شامل خرید در pullbacks در روند بالا و یا فروش در تجمعات در روند پایین است.

هنگامی که یک موقعیت باز شد، شما سپس می توانید آن را نگه دارید تا زمانی که هدف خود را برای روند دیده می شود و یا روند نشان می دهد نشانه هایی از معکوس شدن میبینید . بسیاری از معامله گران با استفاده از دستورات پندینگ برای از دست دادن یا برای محافظت از سود در صورتی که روند معکوس نشان می دهد استفاده کند .

معاملات روند به طور معمول شامل تجزیه و تحلیل فنی و نمودار برای بررسی تعیین جهت روند زمینه ای در حال حرکت است، و سپس هدف به تجارت همراه با آن است. نمودار شمعی ماهانه زیر برای یورو / دلار آمریکا نشان می دهد روند رو به بالا در حال پیشرفت پس از کاهش قابل توجهی است.

بهترین کارگزاران فارکس برای معاملات

اگر شما فکر می کنم تجارت فارکس برای شما مناسب است، و شما می خواهید برای شروع کارگزاری انتخاب کنید، شما می توانید چک کردن هر یک از عوامل بالا برای کارگزاران فارکس رو بررسی کنید و شروع به باز کردن یک حساب کنید. شما همچنین می توانید یک حساب نسخه ی نمایشی را امتحان کنید در کارگزاری مورد نظرتون و تمرین تجارت قبل از ارتکاب هر گونه وجوه واقعی را باز کنید.

آیا تجارت فارکس برای شما مناسب است؟

معاملات فارکس قطعا خطرات و سود های خود را دارد. بازار ارز میلیونرها را از دور خارج کرده و به دیگران کمک کرده است تا ثروت خود را از دست بدهند یا بدست بیاورند. از آنجا که اکثر معامله گران ارز از دست دادن پول را تجربه کرده اند، تجارت تنها با خطر شما می توانید این مسیر را تجربه کنید.

همچنین، مطمئن شوید که برای انجام همه چیز  را به خوبی یاد بگیرید که چگونه به تجارت و تجزیه و تحلیل بازار، توسعه یک استراتژی برنده و کشت ذهنیت تجاری موفق کمک کننده است. .
چگونه می توانم شروع به معامله فارکس کنم؟
برای شروع معامله فارکس، شما نیاز به پیدا کردن یک کارگزار فارکس دارید liscensed.
چگونه می توانم یک کارگزار فارکس liscensed پیدا کنم؟
شما می توانید یک کارگزار فارکس liscensed با نگاه کردن به لیست بالا پیدا کنید.

 

به این مقاله امتیاز دهید

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴.۸ / ۵. شمارش آرا: ۴

تا الان رای ندادیم! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 Comment
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Musa

من در ابتدا در معاملات فارکس زیان کردم. اما بعداً متوجه شدم که برای بدست آوردن سود باید با آموختن دانش و درک صحیح از بازار پیش بروم. این مقاله به خوبی نشان می دهد که بازار فارکس می تواند به شدت سودآور باشد، اگر به درستی از آن استفاده شود.

با تجربه و زمان، من به تدریج یاد گرفتم که چگونه با تحلیل تکنیکی و بنیادی، به موقع وارد و خارج شوم از معاملات. من این تجربیات را به روش تجربه و خطا فراگرفتم و سپس با استفاده از استراتژی هایی که این مقاله پیشنهاد می کند، موفق شدم سود کنم.

این مقاله به خوبی تاکید کرده است که در بازار فارکس، به جای حرص و تعجیل، صبر و برنامه ریزی است که به موفقیت می انجامد. من این نکته را فراگرفتم و از آن برای ایجاد درآمد پایدار از فارکس استفاده کردم.

به طور خلاصه، مقاله یادآور شده است که تجارت فارکس می تواند سودآور باشد، اما فقط در صورتی که به درستی از آن استفاده شود. با توجه به تجربه خود، من می توانم این نکته را تأیید کنم.

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x