متاتریدر ۴ چگونه کار می کند؟

Metatrader 4 محبوب ترین پلت فرم برای تجارت در فارکس است. بر اساس آمار، این پلت فرم در حدود ۷۸٪ کارگزاران به معامله گران ارائه می شود و نیمی از آن ها MT4 دارند – این تنها ترمینال موجود در اختیار معامله گران است. MT5 و cTrader همراه با MT4 ارائه می شوند. حتی کمتر رایج هستند سیستم عامل نویسنده — Libertex ، Rumus ، RTrader ، و غیره.
در این بررسی، خواهید فهمید:

 •  پلت فرم MT4 چه چیزی است و راز محبوبیت آن چه است.
 • مزایا و معایب پلت فرم.
 • چه ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی در MT4 در دسترس هستند.
 • نحوه نصب اندیکاتور ها و مشاوران متخصص در پلت فرم. الگوریتم گام به گام.
 • چگونگی باز کردن معاملات در MT4.

MetaTrader 4 چه چیزی است

متاتردر ۴ یک مجموعه نرم افزاری اطلاعاتی و تجاری از شرکت بین المللی MetaQuotes است که در سال ۲۰ تأسیس شده و در حال حاضر دارای دفاتری در روسیه، چین، ژاپن، استرالیا، قبرس و غیره است این پلت فرم متعلق به رده اختصاصی است – MetaQuotes مالکیت ذخیره نرم افزار را در اختیار کارگزاران قرار می دهد و آن را به طور انحصاری بر اساس اجاره یا برچسب سفید، به عهده گرفتن مسئولیت نگهداری نرم افزار و به روز رسانی آن است.
مجموعه MT4 از اجزای متعددی تشکیل شده است، که می تواند به دو گروه اصلی – سرور و بلوک های مشتری تقسیم شود. سرور بلوک — نرم افزار نصب شده بر روی سرور کارگزار ، مورد استفاده برای پردازش درخواست کاربر ، سرور پروکسی ، و غیره بخشی که معامله گر دانلود و نصب بر روی کامپیوتر خود را به نام مشتری (MetaTrader 4 ترمینال مشتری).

تاریخچه پلت فرم:

۲۰۰۰ — ظاهر اولین پلت فرم نمودار FX. بازار در آن زمان در مرحله اولیه توسعه قرار داشت و محصولات موجود با قابلیت بالا و سرعت پردازش داده ها متمایز نشدند. چارت های FX با قابلیت و قیمت مطلوب آن که به پیروزی در این رقابت کمک کرد، به طور مطلوبی متمایز شد.
۲۰۰۱-۲۰۰۳ — راه اندازی سیستم عامل MT و MT3 ، که نمونه اولیه پلت فرم MT4 جهانی شد. توانایی تجارت آینده به MT3 اضافه شده و قابلیت های زبان MQL گسترش یافته است. اندیکاتور “MT2” توسط توسعه دهندگان از دست رفته بود.
۲۰۰۵ — راه اندازی پلت فرم MT4 ، که در آن به معنای واقعی کلمه همه چیز را از معماری پلت فرم به زبان MQL4 جدید redone بود. پلت فرم امکانات تجارت الگوریتمی را به روی معامله گران خصوصی باز کرد که در آن زمان تنها بر روی سکوهای حرفه ای نادر در دسترس بود.
۲۰۱۰ — راه اندازی پلت فرم MT5. یک مدل پردازش داده مبتنی بر ابر به پلت فرم معرفی شد که سرعت آزمایش و انتقال داده ها را تسریع کرد و توانایی تجارت در بازارهای مبادله اضافه شد.
تا به امروز، MetaQuotes همچنان تنها دو نسخه از پایانه ها – MT4 و MT5 را پشتیبانی می کند. هر دو پلتفرم در تمام فرمت ها در دسترس هستند: نسخه های دسکتاپ و مرورگر، نسخه های تلفن همراه برای iOS و آندروید. توسعه دهنده به طور دوره ای انجام به روز رسانی — ساخت ، که نسخه ای از آن ، منوط به به روز رسانی خودکار ، می تواند در پلت فرم خود را مشاهده کنید.

مزایا و معایب MT4

MT4 به عنوان بهترین پلت فرم برای معامله گران تازه کار در نظر گرفته شده است. با تعداد اندیکاتور های تجزیه و تحلیل فنی، آن را برتر می کند نسبت به cTrader و پایانه های Rumus. اما بر خلاف آنها، MT4 زبان ساده تر دارد که به شما اجازه ایجاد ابزارهای سفارشی را می دهد. بسیاری از توابع MT4 تکراری هستند. به عنوان مثال، شما می توانید یک سفارش با استفاده از آیکون در نوار ابزار، منوی Tools و دکمه ماوس راست باز کنید. و همچنین برای مبتدیان ساخته شده است که می توانند مدل مدیریت پلت فرم راحت خود را انتخاب کنند.

مواردمثبت MT4

مزایای استفاده از پلت فرم تجاری Metatrader 4:
تطبیق پذیری و راحتی. MT4 یکی از راحت ترین و کاربردی ترین سیستم عامل است، برای تجزیه و تحلیل عملکرد آن در سطح شهودی (“روش پوک”) چند ساعت کافی است. با ابزار اشباع نشده است، اما در عین حال برای یک تحلیل کامل کافی هستند.
زبان. این پلت فرم بر روی زبان MQL4 ساخته شده است که یکی از نسبتاً ساده محسوب می شود.. مفیدترین بخش ها برای معامله گران بررسی اندیکاتور های سفارشی / اسکریپت ها / مشاوران متخصص با فایل های نصب است. و تبادل آزاد ، که در آن شما می توانید به نوشتن سفارش / پالایش اندیکاتور ، کارشناس مشاور از برنامه نویسان دسترسی داشته باشید.
تجارت اجتماعی . MT4 عملکرد کپی کردن سیگنال ها را از هر معامله گر در جامعه بدون در نظر گرفتن اینکه ارائه دهنده سیگنال کدام کارگزار دارد، فراهم می کند. MetaQuotes به عنوان یک تنظیم کننده مستقل عمل می کند – برای وارد شدن به لیست تامین کنندگان، شما نیاز به دیدار با تعدادی از الزامات سخت گیرانه دارید. بنابراین در فهرست معامله گران به ندرت حساب های «جعلی» وجود دارد. نقطه ضعف یک هزینه ثابت ماهانه برای سیگنال ها، بدون در نظر گرفتن اثربخشی آنها است.

معاملات الگوریتمی. این پلت فرم از تجارت با مشاوران متخصص پشتیبانی می کند که می توان آن ها را نیز به اندیکاتور ها اضافه کرد. به شرطی که در MQL4 نوشته شده باشد. شما می توانید برنامه های کلاس خالق سیستم استفاده کنید – مشاوران متخصص تولید شده در نرم افزار مناسب برای MT4 و دانش کد نیاز ندارد.
ماژول تست . پلت فرم دارای یک تست کننده ساخته شده از استراتژی های دستی و الگوریتمی است. تاریخچه نقل قول ها در پلت فرم لود می شود، پارامترهای آزمایش در آزمایش کننده تنظیم می شوند و پرتاب در جریان است. در پایان آزمایش، یک آزمون صورتحساب با آمار تجاری و نمودار سهام خالی می شود. اگر چه تست کننده تغییر شناور در اسپرد و دیگر عوامل بازار را در نظر نمی گیرد، اما به شما اجازه می دهد تا یک ایده کلی از استراتژی. اگر نتایج منفی باشد، آنگاه استراتژی نمی تواند بدون ابهام بر روی یک حساب واقعی اجرا شود.

MT4 برنده با توجه به قابلیت های آن، توانایی اضافه کردن ابزار سفارشی و پشتیبانی گسترده در قالب پورتال MQL5 خود را. MT4 یکی از چند پلت فرم است که ساخته شده در تست استراتژی است. و در حالی که دقت نتایج آن بسیار باقی می مانند تا مورد نظر باشد، باز هم بهتر از هیچ است.

موارد منفی MT4

معایب پلت فرم تجاری متاتریدر ۴:
جهت گیری به فارکس. پلت فرم برای معاملات بورس در نظر گرفته نشده است. این عمق تمام عیار از بازار با حجم بازار ندارد, هیچ نوع مربوطه از سفارشات وجود ندارد, و غیره.
اشکالات. خطاهایی که توسعه دهندگان عجله ای برای رفع آن ها ندارد. به عنوان مثال:

پیشنهاد – قیمت فروش ارز (معامله فروش) و آن است که همیشه (در بالا) قیمت درخواست. در این حالت معامله گر خریدی با قیمت ۱۱۴٫۹۹ انجام می دهد که در پنجره سفارش بالای دکمه خرید آبی قرار دارد. درسته . اما در نمودار، به دلایلی، رنگ های قیمت مخلوط می شوند – خط آبی زیر خط قرمز است. توسعه دهندگان عجله ای برای رفع خطا دارند.
اشکال دیگر در تست کننده بر روی اسکرول سرعت بین علائم “۳۱” و “۳۲” است. و چنین اشکالاتی با وجود به روز رسانی ها همچنان رخ می دهد.
پوسته پوسته شدن ناخوشایند نمودارها. در این راستا MT4 از سرویس مستقل تر از TradingView است.
خطرات تداخل توسط کارگزار. MT4 یک بسته نرم افزاری است که در آن پلت فرم تنها یکی از بخش های مشتری است. بخش سخت افزاری مرکز داده های MetaTrader 4 تحت کنترل کامل کارگزار قرار دارد که با کمک آن می تواند نمودارهای نمایش داده شده توسط معامله گر را به طور مصنوعی تنظیم کند، اجرای دستورات و غیره را به تأخیر بیندازد به عنوان مثال تابع زمان خواب به شما اجازه می دهد تا اجرای خودکار سفارشات معامله گر را به تأخیر بیندازید. محدود کردن سود معامله گر از لغزش مثبت اجازه نمی دهد تا معامله گر به پول در لغزش مثبت است.
تکنیک های دستکاری عمدتاً توسط کارگزاران B-Book مورد استفاده قرار می گیرند، اما مشکل این است که اثبات واقعیت دخالت کارگزار در تجارت برای یک معامله گر دشوار است. با این حال، نمونه هایی وجود دارد که چنین دستکاری هایی توسط تنظیم کننده بریتانیایی FCA آشکار شد که جریمه ای حدود ۱۷ میلیون دلار برای آن تحمیل شد. ایالات متحده .

رابط MT4

رابط پلت فرم را می توان به پنج بخش تقسیم کرد:

 • منوی اصلی .


تقریباً تمام عملکردها و قابلیت های پلت فرم در اینجا متمرکز شده اند:

 • فایل. باز کردن نمودارهای قیمت جدید، اتصال به یک حساب، باز کردن یک حساب جدید، اضافه کردن اندیکاتور ها/مشاوران متخصص/اسکریپت ها.
 • ویو. مدیریت نوار ابزار و بلوک از پنلهای اطلاعات اصلی.
 • درج. افزودن اندیکاتور ها و ابزارهای نمودار به نمودار.
 • گرافیک. مدیریت نمودار قیمت: اسکرول کردن، بازه های زمانی، دانلود قالب های گرافیکی آماده، و غیره.
 • خدمات. تنظیمات پلت فرم، دانلود قیمت ها، فعال سازی معاملات الگوریتمی، ویرایشگر کد، و غیره.

پنجره. تغییر چیدمان نمودارها.

 • نوار ابزار.

 


پنل شامل ابزارهای زیر است:

 • نمودارها و قالب ها. تابع نمودارهای قیمت باز تکراری شده است.
 • دکمه هایی برای تماس با داشبورد. همچنین تکراری از توابع. اضافه شده یک دکمه برای راه اندازی تست استراتژی.
 • دکمه ها برای باز کردن یک سفارش جدید، تجارت خودکار. و همچنین دسترسی به ویرایشگر استراتژی و ثبت نام از سرور مجازی.
 • مدیریت نمودار . نوع نمودارها، پیمایش خودکار، زوم را انتخاب کنید.
 • ابزارهای تحلیل تکنیکی و گرافیکی. تکثیر توابع.
 • Timeframes. MT4 نه تا از آنها را دارد، اما شما می توانید فواصل اضافی را با نصب یک اسکریپت اضافه کنید.
 • شما می توانید ترکیب بلوک نوار ابزار را با کلیک راست تغییر دهید.

بخش پنل های اطلاعات اصلی:

پنجره داده ها . اطلاعاتی که مکان بر روی آن شناور است: زمان، قیمت ها، حجم ها.
بررسی اجمالی بازار. نقل قول های فعلی، نمودار تیک، تماس سریع پنجره سفارش برای هر دارایی بدون باز کردن نمودار.
ناوبر. پنجره برای تعویض بین حساب ها، اندیکاتور ها و غیره.

 • نمودارهای نقل قول. شما می توانید با آنها نه تنها با استفاده از منوهای ذکر شده در بالا، بلکه با استفاده از منو است که توسط دکمه ماوس راست نامیده می شود کار می کنند.
 • ترمینال. یک پنل اطلاعاتی که تمام معاملات باز را نمایش می دهد.

اطلاعات اولیه این بلوک:

 • تجارت. حاشیه، سطح، صندوق های رایگان. ارقام تعادل صندوق های آزاد را با در نظر گرفتن اهرم مالی و سرعت نزدیک شدن به توقف نشان می دهد.
 • دارایی. اطلاعات آماری در مورد تراکنش ها در قالب نمودارها و داده های خلاصه.
 • سابقه حساب . معاملات بسته در حساب و آمار آنها.
 • هشدار. پیکربندی هشدارها هنگامی که یک رویداد مشخص رخ می دهد.
 • سیگنال. دسترسی به تجارت اجتماعی جامعه MQL.
 • مجله. تمام اقدامات انجام شده در پلت فرم و نتیجه آنها در اینجا نمایش داده می شود. به عنوان مثال، اگر EA درست کار نمی کند، یک خط با خطا در اینجا ظاهر خواهد شد. متن کد خطا را می توان در وب سایت MetaQuotes یافت می شود.
 • همچنین بخشی وجود دارد که می توانید اندیکاتور ها و ابزارهای دیگر، یک منبع خبری و غیره را خریداری کنید.

ابزار برای تجزیه و تحلیل فنی در MetaTrader 4

ابزارهای فنی MT4 با ۳۰ اندیکاتور و ۳۱ ابزار تحلیل گرافیکی نشان داده می شوند. اما باز هم ما به شما یادآوری می کنیم که شما می توانید هر ابزار سفارشی به پلت فرم اضافه کنید — اسکریپت های کمکی ، اندیکاتور ها ، مشاوران متخصص ، و غیره.
اندیکاتورهای اساسی در منوی “Insert/Indicators” قرار دارند.

آن ها به زیرگروه های زیر تقسیم می شوند:

 • روند. اندیکاتور هایی که آغاز/انتهای یک روند را علامت می دهند و در برخی موارد قدرت آن را نشان می دهند. در اینجا در حال حرکت، پاکت های متحرک، کانال بولینگر اندیکاتور باند، و غیره.
 • نوسان سازها . اندیکاتور های کمکی که بازار بیش از حد قیمت شده یا بیش از حد فروخته شده را نشان می دهند و بر این اساس واژگونی قیمت را پیش بینی می کنند. ترکیب هایی از نوسان سازها می توانند به عنوان پایه ای برای سیستم های تجاری مورد استفاده قرار گیرند. مثال ها عبارتند از: stochastic, MACD, RSI, CCI.
 • حجم. در این گروه تنها چهار اندیکاتور وجود دارد. آن ها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند، چرا که هیچ حجمی در دسترسی خالص بر روی فارکس وجود ندارد. بیل ویلیامز . اندیکاتور های نویسنده یکی از بهترین معلمان تحلیل فنی است.
 • سفارشی. اندیکاتور های اضافه شده در اینجا پس از راه اندازی مجدد پلت فرم ظاهر خواهد شد. اگر داده های اضافه شده از طریق کاتالوگ در این لیست ظاهر نمی شوند، به این معنی است که یا کد آن با زبان MQL4 مطابقت ندارد، یا خطای بحرانی در کد وجود دارد. شما می توانید هر تعداد اندیکاتور اضافه کنید. شما می توانید آنها را از پوشه اندیکاتور حذف — پس از راه اندازی مجدد پلت فرم ، آنها را از آن ناپدید می شوند.

ابزارهای تحلیل گرافیکی را می توان در منوی Insert یافت.

آن ها همچنین به چند زیرگروه تقسیم می شوند:

 • خطوط. افقی، عمودی، روند – ابزار برای ترسیم سطوح مقاومت و پشتیبانی. شما می توانید ضخامت و رنگ خطوط را تغییر دهید.
 • کانال. ساخت خودکار کانال ها با فرمول های مختلف برای محاسبه مرزها: ضریب فیبوناچی، انحراف استاندارد و غیره یک ابزار کمکی برای استراتژی های کانال و تجارت نوسان.
 • Gunn. مجموعه کمکی از ابزارهای روند است که اجازه می دهد تا شما را به برآورد زاویه حرکت قیمت.
 • فیبوناچی. چهره های گرافیکی ساخته شده بر روی ضریب فیبوناچی.
 • شکل. مثلث ، مستطیل ، بیضی . اغلب برای پیدا کردن الگوها استفاده می شود.
 • آیکون. برچسب کمکی . تجزیه و تحلیل گرافیکی اعمال نمی شود، اما برای علامت گذاری هر منطقه ای در نمودار استفاده می شود.

به طور جداگانه، Pitchforks اندروز و خطوط چرخه ای برجسته شده است.

به این مقاله امتیاز دهید

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تا الان رای ندادیم! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x