راهنمای شما برای سرمایه گذاری DRIP 

برنامه های سرمایه گذاری مجدد سود سهام یا DRIPs، ترتیبی است که در ان سود سهام نقدی که از سرمایه گذاری هایی که در اختیار دارید دریافت می کنید، به طور خودکار در سهام اضافی سرمایه گذاری می شود. ثبت نام در DRIP باعث می شود روند سرمایه گذاری مجدد سود سهام نقدی در برخی موارد ساده تر و حتی ارزان تر شود.

قبل از ثبت نام در DRIP، مهم است که یاد بگیرید که چگونه DRIPs کار می کنند، مزایایی که ارائه می دهند و اشکالاتی که می توانید در DRIP ثبت نام کنید.

DRIPs چیست؟

DRIPs برنامه هایی هستند که به طور خودکار در سهام بیشتر هر گونه سود نقدی که دریافت می کنید سرمایه گذاری می کنند. شما باید انتخاب کنید که در DRIP ثبت نام کنید؛ این برنامه ها اجباری نیستند. بسته به کارگزار شما، شما می توانید گزینه های سرمایه گذاری متعددی داشته باشید که DRIP را ارائه می دهند. به عنوان مثال، TD Ameritrade دارای DRIPs برای سهام، ETF ها، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و رسیدهای سپرده گذاری امریکایی است.

سرمایه گذاری DRIP چگونه کار می کند؟

برای یک مثال اساسی از نحوه کار DRIPs، فرض کنید که شما ۵۰۰ سهم از یک شرکت دارید که سود سهام هر سهم ۱ دلار را پرداخت می کند. شما در یک برنامه DRIP از طریق شرکت کارگزاری خود ثبت نام کرده اید. هنگامی که شرکت سود سهام خود را پرداخت می کند، شما ۵۰۰ دلار دریافت خواهید کرد.

فرض کنید وقتی سود سهام را دریافت می کنید، سهام برای هر سهم ۲۵ دلار معامله می شود. به جای دریافت ۵۰۰ دلار پول نقد، به جای ان ۲۰ سهم اضافی از سهام دریافت خواهید کرد.

سهام کسری

سهام کسری دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد: انها کسری از کل سهم هستند. بنابراین، ممکن است به جای یک یا دو سهم، ۱.۶۵ سهم از یک سهام داشته باشیم.

اگر سهام در مثال بالا ۲۶ دلار بود چه؟ پانصد دلار ۱۹.۲۳ سهم نابرابر را خریداری می کند. شما ۱۹ سهم به ارزش ۴۹۴ دلار دریافت خواهید کرد، اما شرکت های کارگزاری مختلف ممکن است با سهم کسری ۰.۲۳ متفاوت رفتار کنند. در برخی موارد، شما می توانید سهم کسری را خریداری کنید و ۱۹.۲۳ سهم دریافت کنید.

توجه داشته باشید

همه کارگزاری ها سهام کسری را ارائه نمی دهند. پول باقی مانده از خرید سهام کامل را می توان به عنوان پول نقد به حساب سرمایه گذار اعتبار داد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری DRIP

مزایا

  • میانگین هزینه دلار
  • سرمایه گذاری مجدد فوری
  • کمیسیون های پایین تر

منفی

  • مالیات
  • عدم تنوع

جوانب مثبت توضیح داده شده:

میانگین هزینه دلار: با سرمایه گذاری مجدد خودکار سود سهام، شما ذاتا میانگین هزینه دلار را تمرین خواهید کرد. میانگین هزینه دلار شامل خرید مکرر یک سرمایه گذاری است، نه سرمایه گذاری در یک مبلغ واحد. خرید سهام اضافی در فواصل منظم می تواند به کاهش قیمت متوسط خرید شما کمک کند.

سرمایه گذاری مجدد فوری: از انجا که سود سهام به طور خودکار در سهام اضافی سرمایه گذاری می شود، DRIPs می تواند شانس شما را کاهش دهد که پول نقد را بدون سرمایه گذاری بگذارید، اگر فراموش کنید که ان را به صورت دستی انجام دهید. پول نقد بدون سرمایه گذاری در یک حساب می تواند بازده را در طول زمان کاهش دهد.

کمیسیون های پایین تر: اگر DRIP از طریق یک شرکت کارگزاری راه اندازی شود، شرکت ممکن است کمیسیون را در اکثر سود سهام سرمایه گذاری مجدد حذف کند. این بدان معنی است که بیشتر پول نقد شما در سهام اضافی سرمایه گذاری می شود. با این حال، همه شرکت های کارگزاری DRIPs را بدون کمیسیون ارائه نمی دهند، بنابراین مطمئن شوید که خود را بررسی کنید.

معایب توضیح داده شده

مالیات: اگر شما در DRIP در یک حساب مشمول مالیات شرکت می کنید، اگاه باشید که هنوز هم باید تا ۲۰٪ مالیات بر سود سهام سرمایه گذاری مجدد خود را پرداخت کنید. نگرانی خاص در اینجا این است که اطمینان حاصل کنید که شما پول نقد برای پرداخت مالیات در هنگام پرداخت ان دارید. در غیر این صورت، ممکن است مجبور شوید برخی از سهام خود را بفروشید تا به هر حال پول نقد دریافت کنید.

عدم تنوع: اگر شما یک طرح DRIP را برای یک سهام تنظیم کنید، به طور بالقوه مقدار قابل توجهی از ان سهام خاص را در طول زمان جمع می کنید، تنوع خود را کاهش می دهید و شما را با خطر بیشتری نسبت به لازم است. اطمینان حاصل کنید که به طور دوره ای نمونه کارها و تعادل خود را بررسی کنید.

چگونه یک DRIP را تنظیم کنیم

به طور معمول، شما می توانید در DRIP از طریق شرکت کارگزاری خود ثبت نام کنید، زمانی که شما یک سرمایه گذاری را با ورود به حساب انلاین خود و انتخاب گزینه ای برای سرمایه گذاری مجدد سود سهام خریداری می کنید. یا می توانید با مشاور خود تماس بگیرید اگر با یکی از انها کار می کنید، انها می توانند شما را از طریق ان راهنمایی کنند.

توجه داشته باشید

برخی از شرکت ها نیز DRIPs خود را ارائه می دهند. برای ثبت نام برای DRIP با یک شرکت صادر کننده، باید به طور مستقیم با انها تماس بگیرید تا ثبت نام کنید. شما می توانید اطلاعات تماس مربوطه را از طریق روابط سرمایه گذار شرکت پیدا کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. شمارش آرا: ۱

تا الان رای ندادیم! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x